ZAPISZ SIĘ!
plan1718.jpg
Informacje
Kursy
Polub Nas

newsletter04b_copy.jpgPRZYGODA NA PLANECIE TINIA
Program przygotowany dla dzieci 7 i 8 letnich, które jeszcze nie czytają płynnie i z przyjemnością. W kursie tym główny nacisk kładziemy na naukę czytania przez zabawę. Dzieci odkrywają własny potencjał i zdolności dzięki temu budują wewnętrzne przekonanie „dam radę w każdej sytuacji”. 
Jest to program specjalnie skonstruowany dla dzieci, które stawiają dopiero pierwsze kroki na ścieżce czytania. Osnowę programu tworzą tematy prezentujące dzieciom wiedzę o otaczającym świecie. Dzięki eksperymentom i doświadczeniom w dziecku budzi się pasja poznawania i fascynacji światem, zadawania pytań, a co za tym idzie – samodzielnego uczenia się. Na każdych zajęciach dziecko może zobaczyć lub samodzielnie poeksperymentować na kilka niekiedy sposobów z określonym zjawiskiem przyrodniczym. Ma okazję zbudować silnik elektryczny, stopić cynę, (aby dowiedzieć się, jak dawniej robiono miecze i co to jest punkt topnienia), zaobserwować parowanie wody i osadzanie się kryształów soli. Dzieci produkują dwutlenek węgla, robią z niego gaśnicę i obserwują go w swoim oddechu. Dowiadują się również, że to właśnie dzięki dwutlenkowi węgla rośnie ciasto (pieczemy wtedy pyszne bułeczki). Wulkan wyrzucający lawę i zmieniające kolor w „magiczny” sposób płyny ukazują dziecku reakcje chemiczne kwasów i zasad. Fizyka i chemia stają się dla dziecka dzięki takim zajęciom bliskie. Dziecko buduje w sobie przekonanie, że otaczający świat jest ciekawy, a poznawanie go jest fascynującą grą. Ponieważ dziecko uczy się całym ciałem, ma okazję zaangażować i włączyć wszystkie swoje zmysły – pokazuje pantomimy, rysuje i lepi z plasteliny. Dziecko poradzi sobie w szkole i życiu, jeśli będzie posiadało wewnętrzne przekonanie – „dam sobie radę, mam wystarczająco dużo zasobów, talentów, żeby sobie zawsze poradzić”. Dzieci słuchają krótkich bajek terapeutycznych, które wprowadzają je do rysowania i uświadamiania sobie swoich mocnych stron, zalet. Dzieci uwielbiają te zajęcia. Kiedyś wychodzące z zajęć rozradowane dziecko zapytało czekającego rodzica: „Mamo, jesteś pewna, że nie powinniśmy tu przychodzić codziennie? Może zapytajmy się w sekretariacie? 
.
Program zawiera cykl nowatorskich, praktycznych warsztatów dla rodziców, dzięki którym mogą oni lepiej poznać swoje dziecko i skutecznie pomagać mu w radosnym poznawaniu świata


Stopka

Wszystkie materiały dostępne na stronie są własnością Akademii Otwock, bądź są dostępne na otwartych licencjach.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jak wyłączyć pliki cookies dowiesz się tutaj

 ↑