ZAPISZ SIĘ!
plan1718.jpg
Informacje
Kursy
Polub Nas

575px-Children_marbles.jpgPRZYGODA NA WYSPIE

Program dla dzieci starszych jest logicznie skonstruowaną grą przygodową, w której dzieci uczestniczą przez cały rok. Dzieci starsze stają się podróżnikami, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Na wyspie znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni.

Dzieci odbywają podróż, podczas której, poznają różne kontynenty, kulturę żyjących tam ludzi i obyczaje. Dzieci odgrywają szereg „mini dram”. Drama, czyli odegranie roli, którą dziecko samo dla siebie wymyśliło, jest swoistą okazją dla dziecka, do skontaktowania się tą częścią siebie, która zazwyczaj nie jest eksponowana w codziennym życiu. Dzieci przebierają się, wykonując dla siebie stroje z kawałków materiałów, malują twarze. Pamiętam, jak kiedyś do Akademii przyszła matka z nieśmiałym dzieckiem. To „nieśmiałe” dziecko, na własnych plecach, wyciągało wszystkie dzieci na „brzeg” podczas odgrywania sceny „awarii samolotu na bezludnej wyspie”. Dzieci mają również możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić sobie swoje własne „ja”. Malują swój herb, będąc rycerzami, tworzą swój talizman w Afryce czy przybierają indiańskie imię, które najlepiej określa jakąś cechę ich charakteru. Również i tutaj jest dużo ruchu, zabaw literkami i wyrazami. Dzieci mają wprawki do pisania, np. piszą listy do rodziców, rozwijają spostrzegawczość, twórczość i kreatywność. Dzięki wiedzy, którą nabywają, podróżnicy pomagają tubylczej ludności, która w zamian wskazuje im drogę w dalszej podróży. Dlatego podczas zajęć wykonywanych jest dużo eksperymentów, które wyjaśniają różne zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykamy się na co dzień. Na przykład, żeby uratować afrykańską wioskę przed czarami złego czarodzieja, dzieci muszą spowodować, żeby dwie piłeczki do ping-ponga zawieszone na nitkach zetknęły się ze sobą. Nie można ich jednak niczym dotknąć! Rozwiązaniem jest dmuchnięcie między ping-pongi. Ruch powietrza zmniejsza ciśnienie między nimi i piłeczki stykają się ze sobą. Aby znaleźć to rozwiązanie, dzieci poznają zasady aerodynamiki, robią eksperymenty, które pokazują im, dlaczego samolot lata, jak zmienia się ciśnienie powietrze kiedy jest ono w ruchu.
Program zawiera cykl nowatorskich, praktycznych warsztatów dla rodziców, dzięki którym mogą oni lepiej poznać swoje dziecko i skutecznie pomagać mu w radosnym poznawaniu świata


Stopka

Wszystkie materiały dostępne na stronie są własnością Akademii Otwock, bądź są dostępne na otwartych licencjach.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jak wyłączyć pliki cookies dowiesz się tutaj

 ↑