Informacje
Kursy
Polub Nas

KORNELIA ROSŁONIEC

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i SGH. Do pracy z dziećmi i założenia Ośrodka Akademii Nauki w Otwocku zainspirowała mnie obserwacja mojej córeczki, jej nieposkromiona ciekawość i chęć towarzyszenia jej w poznawaniu świata. Zawodowo od lat zajmuję się szkoleniami i animowaniem pracy w grupach, a także coachingiem. W Akademii przede wszystkim uwielbiam obserwować dzieci oraz rodziców, szczególnie w momentach kiedy przypominają sobie, że tak naprawdę nikt i nic nie jest im potrzebne by wzajemnie się wspierać, rozwijać  i cieszyć się sobą. Poza pracą lubię podróże po chłodnej Skandynawii oraz rodzinne, rowerowe wycieczki po otwockich lasach.

 ..............................................................Ja_bokiem.jpg

DOROTA HEMI

Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka" Dante Alighieri
Jestem absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich. Moją pasją jest praca z dziećmi, odkrywanie ich potencjału i uczenie wiary we własne możliwości. Spotkanie z drugim człowiekiem, niezależnie od tego czy małym, czy dużym, jest dla mnie fascynującym przeżyciem i obietnicą wielkiej przygody. Uwielbiam podróże. Moim ukochanym miejscem na Ziemi jest Lizbona. Lubię dobre kino, książkę i muzykę. Jestem mamą 12-letniej Jaśminki, która nauczyła mnie patrzeć na świat oczami dziecka i która jest dla mnie źródłem wielkiej inspiracji

Dorota.jpg

AGATA MAZEK

Ukończyła pedagogikę i zintegrowaną edukację wczesnoszkolną w Warszawie. Wieloletni nauczyciel i wychowawca, uwielbiany przez dzieci i ceniony przez rodziców. Nie przechodzi obojętnie nad żadnym dziecięcym problemem, niezależnie od jego rozmiaru. Zawsze uśmiechnięta, energiczna, pełna pogody ducha. Potrafi takim sposobem widzenia świata „zarazić” swoich wychowanków. Ma doskonały kontakt z dziećmi. Fascynuje ją przyroda i wszelkie podróże: te po mapie, ale także te w głąb ludzkiego umysłu. Muzyka i książka towarzyszą jej zawsze i wszędzie. Prywatnie jest mamą dorosłego już syna Kamila.

Agata.jpg

KATARZYNA SZACIŁŁO

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat pracuje z dziećmi, bo jak twierdzi, to one dostarczają jej energii i pomysłów na życie. Empatia oraz otwartość na drugiego człowieka sprawiły, że jest lubiana i ceniona przez uczniów i ich rodziców. Praca jest pasją Kasi, więc z ochotą stawia czoła nowym wyzwaniom, wykorzystując nie tylko tradycyjne metody, lecz również nowatorskie rozwiązania. Prywatnie mama "rajskich" dzieci Ewy i Adama. Uwielbia dobre kino, książki i muzykę.

KasiaSZ.jpg

BEATA GUT

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej wydziału pedagogiki specjalnej warszawskiej WSPS. Od wielu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku i nadal praca jest moją pasją. Stale odkrywam w niej coś nowego, co pozwala zachować ciekawość świata i ludzi, zmieniać siebie i kreować rzeczywistość. Fascynują mnie ludzie, ich nieograniczone możliwości. Kocham dzieci. U młodszych zachwyca mnie sposób patrzenia na świat, mądrość, inteligencja, wnikliwość, spostrzegawczość, dociekliwość. Zainteresowania (poza pracą i związanymi z nią dziedzinami wiedzy): muzyka, śpiew, dobra książka, zwłaszcza taka z pewną dozą magii, wykraczająca tematyką poza realia codzienności, film, tai-chi i wiele, wiele innych rzeczy.

Beata.jpg

KATARZYNA PIĘTKA

Absolwentka Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na UW. Uwielbiam czytać książki od dzieciństwa i zawsze wiedziałam, że w życiu będę miała z nimi dużo wspólnego. Nauka małych dzieci to dla mnie przyjemność obcowania z ciekawością świata, spontanicznością i radością. U dzieci imponuje mi z jaką pasją odkrywają to, co dla nich jeszcze nieznane, tajemnicze. Interesuję się dekoracją wnętrz i jogą, zaczytuję się w biografiach i pamiętnikach. Prywatnie każdą wolną chwilę spędzam ze swoim synkiem na spacerach w lesie.

kasiaP.jpg

ELWIRA CHOJECKA

Jestem absolwentką APSu, ukończyłam pedagogikę specjalną w zakresie Terapii i wspomagania rozwoju dziecka oraz Surdopedagogikę. Pracuję jako nauczyciel wspomagający w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi, gdzie nie tylko rozwijam się zawodowo, ale przede wszystkim pomagam dzieciom pokonywać trudności, jakie spotykają na swojej drodze, zarówno edukacyjne jak i natury emocjonalnej. Praca z dziećmi jest dla mnie czymś bardzo ważnym, jest moją pasją i tym, co dostarcza mi wiele radości, którą chętnie się dzielę.  Wolne chwile spędzam czytając książki, słuchając muzyki oraz uprawiając sport. Uwielbiam podróże zarówno dalekie jak i bliskie, w których najchętniej śpię pod gołym niebem i obserwuje piękne gwiazdy.

Elwira.jpg

MARTYNA TARNOWSKA

Nazywam się Martyna Tarnowska, studiuję w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Pedagogika szkolna z terapią. Ukończyłam również kierunek Terapia pedagogiczna ze wspomaganiem rozwoju dziecka na tejże właśnie  uczelni. Jestem trenerką kursów Zaczarowany Zajączek oraz Przygoda na Bezludnej Wyspie. Akademia Nauki jest połączeniem moich dwóch pasji - książek oraz pracy z dziećmi. Przebywanie z najmłodszymi daje mi mnóstwo satysfakcji oraz dostarcza wielu nowych, wspaniałych doświadczeń. Bardzo lubię jazdę na rowerze, długie spacery oraz wypoczynek nad polskim morzem. Moim marzeniem w przyszłości jest prowadzenie dogoterapii czyli, możliwość pracy zarówno z dziećmi jak i zwierzętami, które są moim kolejnym zamiłowaniem. 

martyna.jpg

MICHAŁ  LECH  

Jestem studentem Politechniki Warszawskiej. Mam ukończony kurs wychowawców kolonijnych i półkolonijnych oraz kurs pierwszej pomocy. Przez ostatnie kilka lat pracowałem w świetlicy oraz na półkolonii organizowanej przez kościół św. Wincentego a’Paulo w Otwocku. Na moje zajęcia „Warsztaty Kreatywności” przychodziły dzieci z uboższych rodzin, w wieku od 7 do 13 lat, gdzie organizowałem im różne gry, zabawy oraz pomagałem w nadrabianiu zaległości szkolnych. W pracy z dziećmi najbardziej podoba mi się ich wręcz niekończąca się energia do działania oraz szczerość wobec wszystkich wokół. Uwielbiam górskie wycieczki, koszykówkę, książki, poza tym interesuję się strzelectwem czarnoprochowym i elementami rozwoju osobistego. 

MjchaL.jpg

PATRYCJA MRÓZ

Jestem absolwentką APSu w Warszawie, ukończyłam pedagogikę specjalną. Obecnie pracuję jako pedagog szkolny. Prowadzę również zajęcia korekcyjno - kompesacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Cechuje mnie odpowiedzialność i kreatywność. Praca z dziećmi daje mi mnóstwo radości i pozytywnej energii. Bardzo ważne jest dla mnie wspieranie uczniów w ich rozwoju, pomoc w trudnościach oraz ich uśmiech bo "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" J. Korczak. 
Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Anastazji:) Istotki, która każdego dnia uczy mnie dystansu do świata oraz bezwarunkowej miłości. Wolny czas spędzam z rodziną, uwielbiamy  wspólne wyjazdy oraz wycieczki rowerowe. Bardzo lubię czytać książki.

PatMroz.png


 


Stopka

Wszystkie materiały dostępne na stronie są własnością Akademii Otwock, bądź są dostępne na otwartych licencjach.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jak wyłączyć pliki cookies dowiesz się tutaj

 ↑